Vertrek van de boottocht aan de Suikerkaai in Halle
We varen op het kanaal Brussel-Charleroi door de groene Zennevallei. Onze vaarroute doorkruist de gemeenten Lembeek, Tubize, Braine-le-Château en Ittre en we maken versassingen mee in de sluis van Lembeek en de grote sluis van Ittre (met een niveauverschil van 14m!)
Het keerpunt van onze boottocht is de benedenzijde van het Hellend Vlak van Ronquières, waar we omstreeks 12:30 aankomen en ontschepen. Onze gids wandelt met de groep tot de voet van deze indrukwekkende nautische constructie die het Hellend Vlak toch wel is en geeft toelichting bij het systeem.
Na de wandeling wacht de deelnemers de maaltijd aan boord of de eigen picknick en starten we de terugtocht.
Als de terugvaart op schema verloopt wordt aan de bovenzijde van de sluis van Ittre nog een korte wandeling naar een panoramapunt ingelast en genieten we van een mooi uitzicht op het landschap.
Vervolgens schepen we weer in en volgt de versassing naar beneden. Een belevenis die nog spectaculairder is dan de versassing naar boven! Als toemaatje volgt nog de versassing in de sluis van Lembeek.
Tenslotte meren we omstreeks 17:00 à 17:30 te Halle aan en volgt de ontscheping.
Wil u graag iets eten tijdens een toeristische boottocht?
Wij bieden een aantal cateringmogelijkheden.
Reservatie op voorhand is verplicht.
Aan boord bieden we een uitgebreide keuze aan dranken:
>> Drankenlijst voor DE ARK en VIVALDI
>> Drankenlijst voor MOZART, VERDI en KATIMA
Wenst u iets te eten aan boord op een toeristische tocht? Dat kan:
>> Eenvoudige en lekkere maaltijden op DE ARK en VIVALDI
>> Eenvoudige en lekkere maaltijden op MOZART en VERDI
Aan boord zijn maaltijden die een speciale uitrusting vereisen (koelbox, grote verpakking, bord en bestek) niet toegestaan.
Een eigen boterhammetje meebrengen is wel toegelaten. Drank moet aan boord gekocht worden.
De Rivertours schepen kunnen 30 tot 300 genodigden verwelkomen voor een evenement, een feest, een uitstap,... Elk schip heeft zijn eigen sfeer, kader en inrichting en is uitgerust met bar, audio- en multimedia apparatuur. Varen kan vanuit verschillende opstapplaatsen, met of zonder catering.