Een bus brengt de deelnemers van Halle naar de grote scheepslift van Strépy-Thieu, waar een kort gegidst bezoek op het programma staat. Na een tweede stop aan de hydraulische scheepslift nr 1 op het historisch Centrumkanaal (die op de lijst van het Unesco werelderfgoed staat) rijden we naar de vertrekplaats van de boot.
De boottocht start te Seneffe, op de plaats waar het kanaal Brussel-Charleroi en het Centrumkanaal elkaar ontmoeten. Seneffe ligt centraal in de hoogst gelegen vaarzone in België (die namelijk 120m boven het zeeniveau ligt) en waar nog grote binnenschepen kunnen varen.
Vanuit Seneffe varen we richting Ronquières, waar we in een bak op rails over het Hellend Vlak (met een lengte van 1.400m) naar beneden ‘sporen’ en daardoor een hoogteverschil van 68m overbruggen.
We varen verder door een licht golvend landschap en genieten van een prachtig stukje Henegouwen en Waals-Brabant. Onze vaarroute doorkruist de gemeenten Ittre, Braine-le-Château, Tubize. In Ittre gebruiken we de indrukwekkende ‘klassieke’ sluis die ons schip naar een 14m lager niveau brengt.
Na Tubize en Clabecq (vroeger gekend voor het bedrijf Forges de Clabecq) naderen we de gewest- en taalgrens. In de deelgemeente Lembeek van de stad Halle versassen we opnieuw in een sluis met relatief hoog niveauverschil.
Als we dan Halle binnenvaren worden we nog eerst getrakteerd op de grootste muurschildering ter wereld: “een schilderij van 250m breed” met schitterende, vertederende taferelen!
Einde van de boottocht te Halle.
Fietsers kunnen langs het nieuwe en oude kanaal van Brussel-Charleroi van Halle naar Seneffe fietsen en met de boot terugkeren.
Wil u graag iets eten tijdens een toeristische boottocht?
Wij bieden een aantal cateringmogelijkheden.
Reservatie op voorhand is verplicht.
Aan boord bieden we een uitgebreide keuze aan dranken:
>> Drankenlijst
Wenst u iets te eten aan boord op een toeristische tocht? Dat kan:
>> Eenvoudige en lekkere standaard maaltijden
Aan boord zijn maaltijden die een speciale uitrusting vereisen (koelbox, grote verpakking, bord en bestek) niet toegestaan.
Een eigen boterhammetje meebrengen is wel toegelaten. Drank moet aan boord gekocht worden.
De Rivertours schepen kunnen 30 tot 300 genodigden verwelkomen voor een evenement, een feest, een uitstap,... Elk schip heeft zijn eigen sfeer, kader en inrichting en is uitgerust met bar, audio- en multimedia apparatuur. Varen kan vanuit verschillende opstapplaatsen, met of zonder catering.